523165-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Operationsbelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationslampsystem till Region Skåne
Referensnummer: 2021-O000731
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33167000 Operationsbelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två delområden inom operationslampsystem till Region Skåne inklusive (NSM) i Malmö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen