523200-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Vakttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ordningsvakter/väktare på avrop, Mora, Orsa och Älvdalen, 2019/93
Referensnummer: 2019/93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop avseende tjänster som utförs av ordningsvakter och väktare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen