Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anpassning plan 5 & 6
Referensnummer: 201809
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuella objekt är belägna i befintlig byggnad i norra delen av Gottsunda centrum i Uppsala, som en del av fastigheten Gottsunda 34:2. Upphandlingen avser hyresgästanpassning av befintliga våningsplan 5 & 6. Verksamheter på hela plan 4 och butiker i markplan (plan 2) kommer bedriva sin verksamhet under hela entreprenadtiden. Samtliga entréer i markplan skall vara öppna under ombyggnationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45213100 Anläggningsarbeten för kommersiella byggnader, 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen