Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyproduktion Stationshusen
Referensnummer: UH-2020-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nybyggnad av bostadshus, affärslokaler, garage m.m. inom Sätuna torg, södra Märsta, Sigtuna kommun. Även markarbeten inom allmän platsmark i anslutning till kvartersmark ingår i objektet. Projektet utförs i samverkan (även kallat utökad samverkan eller partnering).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen