523351-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Skoladministrativt system
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkoladministrativt system
BeskrivningDals-Eds kommunala skolor och förskolor inbjuder intresserade marknadsaktörer att lämna anbud på ett skoladministrativt system, ett digitalt barn- och elevregister enligt förutsättningarna i upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98893:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem