2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mindre entreprenadarbeten
Beskrivning: Översiktlig information om objektet Upphandlingen avser ett ramavtal för mindre entreprenadarbeten av varierande omfattning inom Svalövs kommun, för utförande året om. Uppdraget avser arbeten i tätorterna Svalöv, Kågeröd, Röstånga, Teckomatorp, Billeberga och Tågarp. Exempel på avrop som kan bli aktuella är: · Anläggande av lekplats, gym, idrottsplats eller dylikt · Anläggande av planteringsytor exkl plantering · Bortgrävning buskage och anläggning gräsytor · Anläggning gångvägar i grus · Anläggande av parkeringsplats · Stensättning · Hyvling och underhållsgrusning av vägar och gångbanor · Mindre gräv- och schaktarbeten · Flyttning av massor · Borttagning av stolpfundament och stolpar för vägmärken · Grävning och sättning av betongfundament för vägmärken · Reparation av utrustningar i trä, ex däck, broar, trappor mm · Upprustning av lekredskap · Assistera B:s personal i ovanstående arbeten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116630:Lot:1