523389-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Chassier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilschassin med sophanteringsaggregat eller flakväxlaraggregat
Referensnummer: HEM 2019/00033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34139000 Chassier
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem för att täcka HEM:s behov av lastbilschassin med olika typer av sophanteringsaggregat eller flakväxlaraggregat.
Exempel på sophanteringsaggregat kan vara baklastande, sidlastande, frontlastande mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen