Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Public Service-bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kurs- och konferenstjänster
Referensnummer: 201926
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förmedling av kurs- och konferensanläggningar med hög servicenivå i hela Sverige. Public Service-bolagen (PS-bolagen) efterfrågar en heltäckande leverantör som kan leverera tjänster i hela landet. I denna upphandling kommer kriterier som anläggningar med hög hållbarhetsnivå, stor geografisk täckning, enkla bokningsförfaranden och bra bemötande att vara viktiga.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen