Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: IN-IN23-0330
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal av profilprodukter till Region Sörmland och Region Västmanland i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Köparen avser teckna avtal med en (1) leverantör.
Med profilprodukter avses produkter som förses med lämpligt tryck, brodyr eller gravyr av varierad form och färg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22140000 Foldrar, 39221122 Muggar, 39295200 Paraplyer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köparen vill upphandla ett sortiment av profilprodukter som speglar dess varumärkesplattform och grafiska profil, samla alla varumärksbärande produkter på ett och samma ställe samt säkerställa att de varor som köps in är producerade under hållbara och ansvarsfulla förhållanden.
Det totala värdet av efterfrågade varor under aktuell avtalsperiod inklusive eventuella optioner uppskattas vara ca 4 700 000.