523439-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter Growth Analyst/data scientist
Referensnummer: 201921
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
IT-konsulter Growth Analyst/Data scientist till SVT och UR
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72227000 Konsulttjänster för dataanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen