523460-2019 - ResultatSverige-Nynäshamn: Marksanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Saneringsarbeten - Nynäshamn
Referensnummer: SUN 2019/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112340 Marksanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för sanering av pumpgropar, slamtankar, rörledningar, kemikalietankar på anläggningar under VA-drifts ansvar.
Anbudsgivaren skall kunna tillhandahålla spolbilar/torrsugar/kombibilar/personal samt ADR-släp för borttransport av restavfall från saneringsjobb, även tjänster liknande industrirengöring och isblästring är aktuellt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen