Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektorer till Ljungby Lasarett och Centrallasarettet i Växjö
Referensnummer: Extern Remiss
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Observera att detta är en extern remiss, anbud ska inte lämnas!
Upphandlingen omfattar totalt 10 stycken diskdesinfektorer för placering på Ljungby Lasarett och Centrallasarettet i Växjö. Diskdesinfektorerna delas upp i två produktgrupper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Diskdesinfektorer
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 39330000 Desinfektionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
10 diskdesinfektorer till Centrallasarettet i Växjö och Ljungby Lasarett