523484-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation och multimedia
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter Utveckling
Referensnummer: 201916
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212500 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation och multimedia
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende IT-konsulter Utvecklare till SVT och UR
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 72514200 Förvaltning av dataanläggning för datasystemutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen