523558-2025 - Resultat
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Tömning av små avloppsanläggningar, rensning av rännstensbrunnar samt slamtransporter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTömning av små avloppsanläggningar, rensning av rännstensbrunnar samt slamtransporter
BeskrivningUppdraget avser tömning små avloppsanläggningar, rensning av rännstensbrunnar och slamtransport från reningsverk. Uppdraget utförs inom Samhällsbyggnadsförvaltningens verksamhetsområde: Hällefors, Lindesberg, Ljusnarsberg och Nora kommuner.
Intern identifierareAT-2025-42
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUppdraget består av att tömma och transportera slam från små avloppsanläggningar, transportera slam från vissa mindre reningsverk samt tömma och transportera slam från rännstensbrunnar inom Samhällsbyggnadsförvaltningens verksamhetsområde.
Intern identifierare1658079
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90642000 Tömning av rännstenar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPrismatris
BeskrivningPrismatris för de olika delarna i upphandlingen.
Intern identifierare1658080