Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandregleringsmaterial Folktandvården Region Norrbotten
Referensnummer: 21/191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33135000 Utrustning för tandreglering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ortodontiprodukter samt produkter för tillverkning av tandteknisk apparatur med leverans till kliniker inom Folktandvården i Region Norrbotten
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen