Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldriven isbanemaskin till Zinkensdamms IP
Referensnummer: 2.3.2/2022/1655
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31640000 Elektriska maskiner och apparater med särfunktion
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, genom dess idrottsförvaltning, inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av en (1) elektrisk isbanemaskin till Zinkensdamms IP.
Enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument med samtliga bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31440000 Batterier, 31640000 Elektriska maskiner och apparater med särfunktion, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen