Folktandvården Örebro förbereder tillsammans med folktandvården i Östergötland, Bleking och Sörmland upphandling av ett nytt tandvårdssystem.
Genom denna RFI önskar organisationerna kommunicera med marknaden om våra behov och vilka lösningar på marknaden som kan tillgodose dessa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48814000 Medicinska informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 48814500 Datorstött patientsystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Örebro genomför RFI för att inhämta information från leverantörer på marknaden inför en planerad upphandling av nytt tandvårdssystem för folktandvårdsorganisationerna i Blekinge, Sörmland, Örebro och Östergötland.