523703-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende upphandlingskonsulter för upphandling av entreprenader och tekniska konsulttjänster
Referensnummer: 2.4-516/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultstöd vid upphandling av entreprenader och tekniska konsulttjänster, både avseende ramavtal och objektspecifika upphandlingar. Även rådgivning samt utbildningsinsatser ingår. Detaljerade uppgifter redovisas i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71319000 Sakkunnig juridisk hjälp, 79111000 Juridisk rådgivning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen