523725-2019 - ResultatSverige-Örebro: Landskapsarkitektur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster, Landskapsarkitekt samt Elkonstruktion högspänning och reservkraft
Referensnummer: 18RS6363
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71420000 Landskapsarkitektur
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet kommer att vara av varierande art dock med tonvikt lagd på vårdlokaler. Objektsstorlekar förväntas också vara varierande.
Formen för entreprenadupphandling fastställs från fall till fall vilket påverkar omfattning och utformning av projekteringen.
Anbud infordras avseende Elkonstruktion inom högspänning och reservkraft samt Landskapsarkitekt inkl. markprojektering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen