See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Installation av kabelsystem för data/telenät
Beskrivning: Upphandlingen avser rivning/nyinstallation samt uppgradering av befintligt kabelsystem, inom och mellan byggnader, där Chalmers tekniska högskola bedriver sin verksamhet. Upphandlingen avser installation av: Spridningsnät/kabelsystem för data/tele Optofibernät stamnät/områdesnät.
Intern identifierare: C 2023-1767
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45314320 Installation av datakablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsdokument