523752-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Mammografiapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mammografi
Referensnummer: RS 2018-02785
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111650 Mammografiapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Mammografiutrustning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33111000 Röntgenapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen