523785-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Programvara för utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plattform för lärande och kompetens
Referensnummer: 2019/1611
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48931000 Programvara för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser en plattform för lärande och kompetens (LMS/TMS).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen