523838-2024 - Resultat
Sverige – Utställningstjänster i museer – Basutställning Sofiero
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBasutställning Sofiero
BeskrivningUppdraget är att producera en inspirerande basutställning till Sofiero slott och slottträdgård i samarbete med beställarens projektgrupp. Leverantören ska utforma och bygga utställningen till färdig slutprodukt inklusive teknik, samt anskaffning av allt erforderligt material och utrustning. Uppdraget ska vara slutfört och utställningen och samtliga ingående delar i uppdraget ska vara driftsatta senast våren 2024.
Intern identifierareDNR 00012/2022-20
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92521100 Utställningstjänster i museer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUppdraget är att producera en inspirerande basutställning till Sofiero slott och slottsträdgård i samarbete med beställarens projektgrupp. Leverantören ska utforma och bygga utställningen till färdig slutprodukt inklusive teknik, samt anskaffning av allt erforderligt material och utrustning. Uppdraget ska vara slutfört och utställningen och samtliga ingående delar i uppdraget ska vara driftsatta senast våren 2024.
Intern identifierareBasutställning Sofiero