Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränslepellets 2020 - 2022
Referensnummer: N230-0757/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalförvaltningen i Göteborgs Stad, har för avsikt att upphandla Bränslepellets till förvaltningens anläggningar för tecknande av ramavtal för perioden 2020- 11-01 - 2022-10-31 med möjlighet till två års förlängning med ett år i taget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen