52385-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster – Ramavtal Filmproduktion
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Filmproduktion
BeskrivningCentrala studiestödsnämnden (CSN) genomför upphandling av ramavtal för filmproduktionsbolag. Av den anledningen behöver CSN upphandla ett produktionsbolag som kan producera professionell film för CSN:s kunder och för att stärka CSN:s varumärke samt filmer för olika kampanjer och uppdrag. Filmerna ska publiceras på bland annat den externa webbplatsen csn.se samt i sociala medier.
Intern identifierare2024-5103-726
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 92111250 Produktion av informationsfilm
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Filmproduktion