523866-2019 - ResultatSverige-Lund: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Delfinskolan o Delfinens förskola
Referensnummer: KS2019/0050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser daglig städning och storstädning på Delfinskolan och Delfinens förskola.
Typ av avtal
Avtal tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen