52387-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av produkter till bageri- och konditorsutbildning
Referensnummer: 18/137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av produkter till bageri- och konditorsutbildning vid Stockholms hotell- och restaurangskola samt Enskede Gårds gymnasium.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15612120 Bakmjöl, 15612500 Bakprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan
Stockholms stad, Utbildningsförvaltningen inbjuder till att lämna anbud i upphandling av produkter till de skolor inom Stockholms stad som tillhandahåller bageri- och konditoriutbildningar. I dagsläget finns dessa utbildningar vid Stockholms hotell- och restaurangskola samt Enskede Gårds gymnasium.
Uppdraget ska utföras enligt de förutsättningar som framgår av detta upphandlingsdokument med bilagor samt avtal.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndighet: Stockholms stad, Utbildningsförvaltningen (nedan Beställaren), organisationsnummer: 212000–0142.