See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utflygning av lekgrus Rivers of life (DIS helikoptertjänster (1198-2023))
Beskrivning: Restaurering av vattendrag med helikoptertjänster. Utflygning av sten och lekgrus till Ängerån och Voxnan i Gävleborgs län.
Föregående meddelande: 1198-2023
Intern identifierare: 3039-2025
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60424120 Uthyrning av helikoptrar med besättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000