Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elhydraulisk standard sjukhussäng och bord
Referensnummer: 18RS4530
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192100 Sjukbäddar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland efterfrågar ramavtal för Elhydraulisk standard sjukhussäng och bord till specialistvården för successiva avrop under avtalstiden.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Elhydraulisk standard sjukhussäng med bord till specialistvården enligt beskrivning i Kravspecifikation och pris och Ramavtalsmall för sjukhussängar och bord.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192120 Sjukhussängar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen