523901-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-partner
Referensnummer: UPPH2020-0138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal med en IT-partner för att ombesörja Region Uppsalas behov av IT-hårdvara med tillhörande tjänster under 4 år.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1D Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 20.8.2020 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22456000 Licenser, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30231300 Bildskärmar, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30237200 Datortillbehör, 32250000 Mobiltelefoner, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32342100 Hörlurar, 38652100 Projektorer, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen