523902-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Stora containrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktionscontainer
Referensnummer: 20/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613000 Stora containrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Funktionscontainer som passar för lagring och transportering av material inom sanering och kem enl fastställd beredskapsnivå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen