523939-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Ramavtal Skolskjutsar till anpassad skola, Arboga och Kungsör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Skolskjutsar till anpassad skola, Arboga och Kungsör
BeskrivningUppdraget avser skolskjutsar av elever med funktionsvariation till anpassad skola mellan Arboga och Köping samt mellan Kungsör och Köping och omvänt under skoltid.
Intern identifierareVMKF-U 2024.52
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelAnbudsformulär