Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
kv. Måsholmen 33 - DE 16610 Avfallshantering
Referensnummer: 2021-4641
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillhandahållande av containrar, miljöstation och dyl. för flertalet avfallsfraktioner inkl. tömning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen