2. Förfarande
Förfarande
Titel: LLB-Hyra
Beskrivning: Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av att hyra utrustning inom ljus- ljud- och bild för den verksamhet som Beställaren bedriver. Samtliga avrop kommer ske genom förnyad konkurrensutsättning (FKU) enligt LOU. Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) eller flera Leverantörer.
Intern identifierare: 25/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92100000 Film- och videotjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000