See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling LSS Sparvsångsvägen
Beskrivning: Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Linköping kommuns behov gällande utförande av driftentreprenad av bostäder med särskild service enligt lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) § 9 punkt 9. Gruppbostaden ligger på Sparvsångsvägen 10 i Linghem. Upphandlingen ska resultera i att en (1) Leverantör förser Linköpings kommun med de tjänster som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109319:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster