524043-2019 - ÄndringSverige-Sundsvall: Skogsbruk och skogsavverkning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning av skogsmaskinförare
Referensnummer: UH-2019-383
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03400000 Skogsbruk och skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en utbildningsanordnare som ska genomföra utbildning av skogsmaskinförare/skogsvårdare.
Utbildningen är en gymnasial yrkesutbildning och omfattar 20 veckors heltidsstudier.