Nybyggnation av vattenproduktionsanläggning SDF, E6 Reservkraft
Referensnummer: 19-032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31600000 Elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar en delad entreprenad avseende nybyggnation av en vattenproduktionsanläggning. Upphandlingen omfattas av delentreprenaderna E1 Bygg och Mark (HE), E2 Maskin och Piping, E3 El och Automation, E4 Allmän kraft och Belysning, E5 Ventilation och VS och E6 Reservkraft.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31600000 Elektrisk utrustning, 31682510 Reservkraftssystem, 31682530 Reservkraftstillförsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen