Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Teleradiologiska tjänster 2022
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar granskning av röntgenbilder under jourtid samt även planerade undersökningar vid behov då belastningen är hög på regionen röntgenklinik.
Del nr: 2