Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning Socialsekreterare
Referensnummer: UH-2022-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun avser upphandla ramavtal för Bemanningstjänster Socialsekreterare för kortare och längre perioder.
Upphandlingen genomförs för Nässjö kommun och Eksjö kommun. Kommunerna avser anta max 10 leverantörer för varje område förutsatt att godkända anbud inkommer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Handläggare barn och unga
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nässjö kommun har vid vakanser och arbetsanhopning för kortare och längre perioder behov av:
Handläggare barn och ungaHandläggare missbrukHandläggare ekonomiskt biståndHandläggare funktionshinder Handläggare äldreHandläggare relationsvåldGruppledare