Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Programmable Logic Controller (PLC)
Referensnummer: TN 2019-0601
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att; köpa in ny modern teknisk utrustning för att ersätta äldre DUC:ar (undercentralerna) och samtidigt förenkla och effektivisera TFs förvaltning genom att styra och samordna inköp.
Avtalet ska ge en långsiktig försörjning av PLCer till TF.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen