See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning samt fordons- och maskintjänster (ramavtalsupphandling)
Beskrivning: Ramavtal där upphandlingen är indelad i tre (3) anbudsområden som tilldelas var för sig: - Vinterväghållning - Fordonstjänster - Maskintjänster
Intern identifierare: TFN / 2023:00327
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Ramavtal
Intern identifierare: Vinterväghållning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Fordonstjänster
Intern identifierare: Fordonstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Maskintjänster
Intern identifierare: Maskintjänster