Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmedling av talare
Referensnummer: FK 2021/015433
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förmedling av talare och moderatorer till Försäkringskassan. Tjänsten innefattar talare och moderatorer på plats och på distans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 80500000 Utbildningstjänster, 92300000 Underhållningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen