524281-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ånge: Reparation och underhåll av bilar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilservice Ånge kommun
Referensnummer: Ref nr: 2021/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ånge kommun upphandlar tjänster av bilservice. Tjänster som service, reparation samt installation och kalibrering av alkolås. Upphandlingen består av två delar, kommunens östra respektive västra del.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50112100 Reparation av bilar, 50112111 Plåtskadereparationer, 50112200 Underhåll av bilar, 50116000 Underhåll och reparation av specialdelar till fordon, 50117000 Ombyggnad och renovering av fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen