52431-2024 - PlaneringSverige-Lund: Passerkontrollsystem
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Regionalt behörighetssystem
Referensnummer: 2023-FA000307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42961100 Passerkontrollsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför eventuell kommande upphandling av regionalt behörighetssystem önskar Region Skåne inhämta synpunkter från marknaden på samtliga delar av upphandlingsdokumenten.
Remissvar skickas in som bifogad dokument som ni laddar upp i TendSign.
Läs mer i dokument "Inbjudan till extern remiss". Tack för ditt deltagande!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35123400 Passerkort, 48730000 Säkerhetsprogramvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen och efterföljande avtal omfattar leverans och driftsättning av system för administration av behörigheter i Region Skånes olika passersystem enligt givna förutsättningar i förfrågningsunderlaget.