Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning av säkerhetskontrollen på Karlstad Airport AB
Referensnummer: KSD-2019-163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71700000 Övervakning och kontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71700000 Övervakning och kontroll, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen