Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Skadedjurssanering 2021MKB-2065
Referensnummer: 21/96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster omfattande skadedjurssanering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66515000 Skadeförsäkringar, 66519300 Kompletterande försäkringar, 90920000 Sanering av anläggningar, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av tjänsten skadedjurssanering