524330-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ljungby: Utbildningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kurser distansutbildning vuxenutbildning
Referensnummer: 2021/0063.600
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av kurser via distansutbildning inom den kommunala vuxenutbildningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen