52434-2023 - ResultatSverige-Gislaved: Produkter för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningar för matdistribution
Referensnummer: 21-440-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39222000 Produkter för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar successiva leveranser av förpackningar för matdistribution samt förpackningsmaskiner till Gislaved, Gnosjö och Värnamo kommuner.
Uppskattad volym för avtalet
Gislaveds kommun 1 400 000 kr
Gnosjö kommun 500 000 kr
Värnamo kommun 1 600 000 kr
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39222000 Produkter för catering, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Årsomsättning ca 850 000 kr