52435-2017 - ÄndringSverige-Kista: Grafisk formgivning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Layouttjänster.
Referensnummer: 17/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar layouttjänster, tjänsten kan komma att innefatta möjlighet till tryckning av utfört arbete.
Alla typer av originalarbeten kan bli aktuella. Ofta rör det sig om mindre arbetsuppgifter som ska utföras snabbt. Text levereras av Micasa Fastigheter liksom en majoritet av bilderna. Exempel på produktioner är att göra original för skyltar, annonser, broschyrer, nyhetsbrev, hyresgästtidning och informationsblad.