524398-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledare för likriktarstationer
Referensnummer: 5831/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tekniska konsulttjänster i form av byggledning för drift och underhåll samt nybyggnad av likriktarstationer till spårvägsbanan i Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För uppdraget efterfrågas en konsult under en period om 2 år med möjlighet till förlängning i 1+1 år.